Výprava na Českotřebovské stěny

Vyrazili jsme se skauty na výpravu z autobusového nádraží 2. října v 8:30. Autobusem jsme se dopravili do Skuhrova. Cesta vedla lesem a chvíli i po silnici přez Třebovské stěny a Horákovu kapli do Lanšperka. Sice trochu pršelo, ale my nejsme z cukru a vydrželi jsme. Po cestě jsme si zahráli několik mezidružinových her. První spočívala v bránění trojnožky a svíčky před zhozením a sfouknutím. Druhou hru jsme si zahráli v lese u tábořiště Myšina, kde kluci museli přenášet lístečky své družiny přes hranice a nesměli být chyceni. V třetí hře šlo o tradiční boj o vlajky nepřátelských družin, při kterém se každá družina získat pro sebe vlajku ostatních dvou. A protože do oddílu po prázdninách přešli nováčci, tak hry posloužily „starým“ členům družin k výběru nových členů.  Ke konci, když jsme čekali na vlak, tak se rozhodlo o zařazení nováčků do družin. A proto od této chvíle patří Mýval k Bobrům, Svišť a Honza k Jelenům a Tesák s Hledačem (jediní, co z nováčků na výpravě nebyli) k Rysům. Nakonec jsme nastoupili na vlak, který nás odvezl do Verměřovic a pak autobusem do Lanškrouna.

Šroubek - 2.10.2016, 1. oddíl chlapecký