Výprava Sasanek do Brna

Sešly jsme se v pátek 15.11.2019 v 17.15 na nádraží. Vlakem jsme dojely do Brna. Vydaly jsme se do Skautského institutu kde jsme dostaly instrukce k úkolu. Dostaly jsme materiál na pečení perníčků a dělání trikolor. Poté jsme došly do klubovny, kde jsme hned začaly péci perníčky. Po napečení jsme si zazpívaly a zahrály různé písničky. Následně jsme šli spát. Ráno nás vzbudila některá z Léniných písniček (kdo ji zná, chápe) a my se probudily do dalšího dne. Dostaly jsme za úkol prozkoumat ostrov, na kterém jsme se ocitly. Podle souřadnic jsme se vydaly nejdříve k Filozofické fakultě Masarykova univerzity, kde jsme chtěli navštívit výstavu k výročí Sametové revoluce, ale byla bohužel zavřená. Vydaly jsme se tedy k dalšímu bodu, kde jsme měli najít Sametku (něco jako keška), ale byla nejspíš ukradená. A tak jsme šli dál. Na dalším místě, což bylo v nějakém parku poblíž divadla jsme měli najít další, ale také se nám to nepovedlo. Vrátili jsme se tedy do klubovny, ale cestou jsme ještě nakoupily a prohlédly centrum města. Večer jsme zdobily perníčky, zpívaly a hrály hru. Ráno jsme si vše zbalily a vydaly jsme se na náměstí Svobody odevzdat perníčky a trikolory brněnským skautům. Oni je pak rozdávali lidem, kteří přišli oslavit 30 let svobody.  Poté jsme šly na vlak. Tím jsme dojely do České Třebové a pak do Lanškrouna. Výprava se myslím velmi povedla.

Máslinka

Brumla - 17.11.2019, 1. oddíl dívčí