Výprava Berušek a Srneček do Kostelce

V pátek jsme se sešly v 16:35 na autobusovém nádraží. Vyrazily jsme autobusem do Letohradu a tam jsme přestoupily na vlak. Vlakem jsme dojely do Kostelce na Orlicí. Z nádraží jsme šly do klubovny. Vybalily jsme si věci a nachystaly na spaní. Daly jsme si večeři a vyčistily zuby. Večerku jsme měly do půl desáté. Po večerce jsme šly spát, chvíli jsme si všechny povídaly, nakonec všichni usli. V noci byla trochu zima.

Ráno jsme se probudily a šly jsme na snídani. Poté jsme se rozdělily a šly na výlet:

🐞Berušky šly na nádraží, z kterého jely vlakem. Šly na hrad Potštejn a cestou jsme luštily šifry, ve kterých byly zašifrované úkoly, abychom mohly dokázat, že se stejně jako Rebelka vyznáme v přírodě. Protože tam byla rozkopaná silnice, tak jsme chvíli bloudily, ale šly jsme i kolem zámku v Potštejně. Cestou zpátky jsme z vlaku viděly zámek v Doudlebách nad Orlicí. Jely jsme zpátky do Kostelce a šly jsme tam na zámek. Ve vlaku jsme se naobědvaly. Odpoledne jsme se vrátily do klubovny.

🦌Srnečky šly pěšky a během cesty hrály hry. Došly do Častolovic, do zámeckého parku, kde jsme viděly různá zvířata, například lamy, ovce, kachny a pávy. A taky jednu černou kočku, která nám ztěžovala úkoly. Ty úkoly jsme dělaly, protože jsme potřebovaly ingredience na pokusy. V klubovně jsme potom třeba zkoušely nafouknout balonek jedlou sodou a coca-colou. Pak jsme hrály asi 10 kol Městečka Palerma. Potom jsme si venku zahrály na Upíry a Sardele.

Pak jsme se navečeřely. Večer jsme společně zdobily tužky a Brumla hrála na ukulele. Poté jsme měly půl hodiny volno a pak jsme šly vyčistit zuby a spát. Měly jsme se dobře.

V neděli ráno nás probudil budíček. Poté, co jsme se oblíkly do teplého, tak jsme si zabalily věci, které už nebudeme potřebovat. Potom jsme se šly najíst. Měly jsme výborný jogurt mňam. Pak co jsme jogurt snědly, tak jsme si namazaly housku na oběd na cestu. Potom nám vedoucí Brumla pustila Macarénu a všichni jsme začaly tančit. Potom jsme si dobalily a potom jsme začaly chystat na odchod. Jely jsme vlakem do Letohradu a pak hurá autobusem do Lanškrouna.

Berušky & Srnečky

Brumla - 20.11.2022, 1. oddíl dívčí