Tábor dvou měst a Tábor minulosti

Ač do května nikdo netušil, jestli v roce 2020 vyrazíme o prázdninách na tábor, nakonec to dopadlo. Vlčata si tak mohla prožít Tábor minulosti, který proběhl nedaleko Rybníku u České Třebové. Ten název pochází od táborové hry, která všechny přenesla do doby lovců mamutů. Chlapce tak čekalo zápolení s cizími kmeny, získávání přízně lesních duchů, ale hlavně lov mamutů. Napoprvé při výpravě z tábora to sice úplně podle představ všech nevyšlo, ale potom, co všichni dokázali, že ovládli tajemství ohně, dostali druhou šanci. Příprava pasti a nahánění mamuta nakonec proběhlo úspěšně. A protože všichni se v závěru dovedli spolu pěkně domluvit, na každého vyšel velký díl kořisti.

Při závěrečném ohni pak také několik vlčat mohlo ukončit svou stezku nováčka a přijmout slavnostně svůj vlčácký šátek (Vojta, Filip a Domča; ten poslední i novou přezdívku Sekyrka). Ostatní si pak alespoň mohli odvézt kupu zážitků a řada z nich i novou zkušenost, že zvládli tak dlouho být pryč od rodičů. Určitě se už většina zase těší, až za rok někam zase vyrazíme.

Skauti bojovali o přežití v Kraji, který ovládala dvě města – Rudé a Modré. Města z počátku bojovala proti sobě, ale vývojem událostí se rozhodla spojit proti Bílému městu, které později zničila. Dvě družiny celkem tvořilo osm skautů z toho polovina nováčků, kteří přestoupili od vlčat, nebo jeli na tábor s námi zcela poprvé.  Podle CTH jsme zvolili název Tábor dvou měst.

Skauti zažili skautokros, survival, Prachárnu, trojboj i části programu, které si mohli zvolit sami. Letošním lovcem bobříků je Turbánek, který jich ulovil 14. Žlutý kvítek v letošním roce obhájil Svišť. Za tábor jsme najezdili 91 km na kole a nachodili 70 km na survivalu. Nováčkovský šátek oblékli Mravenec a Tkanička.

Velká díky patří i roverům, kteří pomáhali s tvorbou programu pro skauty i vlčata. Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli se stavbou tábora, odvozem věcí a darováním dezinfekčních prostředků, které byly letos velmi potřebné.

Odkaz na fotky: https://photos.app.goo.gl/Yy1k4RG71UcuzPcG6

Šroubek a Vypravěč