XVII. Zlatá vařečka

V neděli 24.11.2019 se konal 17. ročník tradiční akce 1. oddílu dívčího – Zlatá vařečka. Akce se jako vždy účastnily skautky z celého oddílu, aby vyzkoušely své kuchařské dovednosti a předvedly, zda dokáží uvařit chutné a dobře vypadající jídlo. Zadáním pro letošní ročník byla luštěninová polévka, bramboráky a dezert s čokoládou.

Účastnily se celkem tři kuchařské týmy, které celé nedělní dopoledne připravovaly to nejlepší menu, které poté hodnotila šestičlenná porota ve složení světoznámých kuchařek a kuchařů Zdenky Pohlreichové, Jiřiny Babicové, Gordony Ramsyové, Ladislavy Hruškové, Halina Pawlovského a Magdalena D. Rottiga.

Všem se moc dařilo a nikdo nezapomněl žádné suroviny ani nádobí doma a nikdo také ani nic nezkazil při přípravě.

Na třetím místě se umístil tým Čičinky ve složení Mihu, Zoubek, Pepin a Kuli. Připravily vynikající indickou polévku, bramboráčky se zelím a Sladké pohlazení v podobě čokoládového pudinku s tvarohem, šlehačkou a ozdobami.

Těsně před nimi se umístily Kuřecí hnáty hnátičky a z důvodu nemoci jednoho kuchtíka pouze v tříčlenném složení Verči, Broučka a Anežky. Ty vařily hrachovou polévku s krutonky, bramboráky se zeleninovou oblohou a marshmelounový dezert v čokoládě s posypkami.

A první místo si vyvařil s větším náskokem tým Kde je moje ukulele? Pod vedením šéfkuchaře Másla vařila Gabča, Slim a Kde. Jejich vítězné menu se skládalo ze Slimovy hráškové polévky, ale protože ji Slim nemá ráda byla to polévka z červené čočky s krutónky. Bramboráky měly vylepšené o camembertem a pod názvem Chcolate de lux se schovával Bueno dezert.

 

Léňa

 

 

Brumla - 24.11.2019, 1. oddíl dívčí

Kalendář

Mafiáni

Publikováno:08. 12.

S SEBOU 30Kč!…

Florbalový turnaj O stříbrný míček

Publikováno:09. 12.

Akce …

Betlémské světlo

Publikováno:22. 12.

Registrační kalkulačka

Sponzoři »