Společná výprava skautů a vlčat z Jedničky

Přespávačka skautů

V pátek 17. března jsme začali netradiční schůzkou a to v duchu úklidu a zkrášlování naší oddílové klubovny. Samozřejmě na programu nechyběl skautský fotbal a nakonec jsme vytáhli i ping-pong. Po schůzce jsme zůstali v klubovně a povídali si o skautingu za totality, což jsme zakončili zhlédnutím filmu Skauti bez lilie. Ve zbytku času před večerkou jsme také dělali domácí popcorn a zlepšovali dovednosti ve stolním tenise. Neminulo nás ani povídání o budoucnosti oddílu a nakousnutí programu letního tábora.

Výprava s vlčaty

Po probuzení a snídani dorazili do klubovny mladší bráškové, vlčácká družina Lišáků. Ti jsou nejstarší vlčata a od září většina z nich doplní skautské řady. Výprava se tedy nesla v duchu poznávání se a utužování kolektivu. Rozdělili jsme se do dvou týmů a absolvovali menší kvíz o skautingu v ČR. Se svým týmem jsme se následně vydali na cestu. Již u klubovny jsme zjistili, že skauti provedou vlčata ve městě a jeho okolí, po místech spojených se skautingem.

Prvním cílem byla Svojsíkova ulice. V zápětí jsme se vydali na místa, kde se dříve skauti scházeli. Ke klubovnám na Žižkovce a u bývalé tržnice na ulici 5. května. Odtud jsme zamířili k rudoltickému zámečku, kde jsme luštili Turbánkovu šifru z tabulí o historii skautů. Také jsme si prohlédli skautskou lípu a vydali se dál směrem na Lískovec, do lomu, kam vedla historicky první výprava našeho oddílu. Skauti dále vlčata vedli na Zubrovku, kde jsme společnými silami rozdělali oheň a opekli si buřty.

Do klubovny jsme se vraceli kolem tzv, skokanských můstků – ul. T. G. Masaryka, v těchto místech měly dívčí oddíly po obnovení skautingu v roce 1990 klubovnu, prostoru mezi JCEE a Quantem – klubovna střediska Zubr od r. 1946 do prvního zákazu skautingu komunisty, bývalá ul. Svojsíkova. Poslední zastávky byla u ZŠ Dobrovského, bývalého Anahofu, klubovny prvních oddílů po obnovení po pádu komunismu, které předcházely stěhování na Žižkovku. Cestou jsme si zopakovali práci s buzolou, pobrali nalezený nepořádek, složili ódu na výpravu a poznávali rostliny a dřeviny.

U klubovny proběhlo, většinou kladné, zhodnocení výpravy a rozdělení sladkých odměn. Skauti ještě uklidili klubovnu a postupně se také rozjeli domů.

Fotky z výpravy zde: https://photos.app.goo.gl/W6ak4MVE4upBTL9L8 a Instagram Reels: https://www.instagram.com/reel/Cp-awr5KISa/?utm_source=ig_web_copy_link

Starosta

 

 

 

Matěj - 18.03.2023, 1. oddíl chlapecký

Kalendář

Středisková rada

Publikováno:24. 03.

V pátek 24.03.2023 od 18:30 hodin v klubovně se uskuteční …

1CHv – Jarní výprava Orlíků

Publikováno:25. 03.

Družina Orlíků z 1. smečky vyrazí 25. března na první …

NáRuČ 37. oddílu

Publikováno:01. 04.

Středisková rada

Publikováno:21. 04.

V pátek 21.04.2023 od 18:30 hodin v klubovně se uskuteční …

Sponzoři »