Výprava do Olomouce

O víkendu 23.-25.11. se světlušky spolu s vedoucími vydaly na podzimní výpravu do Olomouce. Cesta, která normálně trvá hodinu a půl tentokrát kvůli výluce trvala 3,5 hodiny, ale naštěstí to byla první a poslední závada :) V Olomouci se světlušky potkaly s vlčaty z Brna a společně se vydali do klubovny olomouckých skautů. Ještě předtím se ale seznámili s pověstí o orloji a o tragickém osudu hodináře, který orloj sestrojil. Cílem vlčat a světlušek bylo zachránit a varovat současného hodináře, kterého pravděpodobně čekal stejný osud. V rámci toho jsme navštívili zříceninu kláštera Kartouzka, Svatý Kopeček, dóm sv. Václava, olomoucké náměstí s orlojem a zahráli si spoustu her. Večer se hrálo a zpívalo. V neděli nás čekala poslední hra na náměstí a pak už nezbylo nic jiného než se vydat na cestu domů.

Pipi - 25.11.2012, 1. oddíl dívčí