Zlatá vařečka a Brouček cukrář

Skautky a světlušky tento rok opět kuchtily. Sešly jsme se v 9:00 hodin v naší klubovně Na Větru i s věcmi, které jsme na vaření potřebovaly. Např.: Hrnce, naběračky, koření, ingredience, atd … Každý toho donesl spoustu, aby bylo jídlo jak má být a aby ho bylo v čem a čím vařit.

Skautky byly rozděleny na 2 týmy – 1F a Igeliťáci. Rozlosovaly se klubovny a každý tým dostal svůj vařič. Za úkol měly uvařit polévku (čočkovou,kvě­tákovou nebo pórkovou), hlavní jídlo (bramboráky)a slaný dezert. Oba týmy se snažily uvařit, co nejlépe, aby dostaly hlavní cenu Zlatou vařečku a hlavně, aby i jim samotným to chutnalo a mohly to sníst. Rozhodnutí, kdo uvařil lépe bylo na porotě.

Světlušky soutěžily samostatně a to o nejhezčí chlebíček a nejlepší pizzu, společně také uvařily polévku. Tvoření je velice bavilo a jejich výtvory byly určitě také velmi chutné!

Asi o půl jedné jsme si všichni sedli ke stolu, společně si zazpívali písničku k lepšímu chutnání a pustili se do jídla. Po skvělém obědě začaly týmy uklízet a porota rozhodovat. Výsledek byl velice těsný jak u skautek tak i u světlušek.

Natka

Jája - 3.11.2012, 1. oddíl dívčí