Zlatá vařečka a brouček cukrář

V sobotu 22.10. se celý náš 1.oddíl sešel ku příležitosti konání Zlaté vařečky (pro skautky) a Broučka cukráře (pro světlušky); letos jsme pořádaly již 10. ročník akce. Ve Zlaté vařečce musí soutěžní týmy předvést své kuchařské dovednosti ve třech kategoriích – polévka, hlavní chod, dezert/salát apod. Letos byla v pravidlech soutěže zeleninová polévka, těstoviny na jakýkoli způsob a dezert (a mimo jiné i to, že jídla musí být poživatelná a nesmí způsobit újmu na zdraví). Skautky navařit zvládly, podávaly jídla ve stanoveném čase. Rozhodování bylo těžké. Odborná osmičlenná porota nakonec určila za vítěze Fčely (ve složení Áďa Hacurová, Léňa Gregorová, Anička Peichlová, Natka Budinová, Terka Kostelecká). Na druhém místě potom těsně umístily Italky v kuchyni (ve složení Pája Smrkalová, Pája Pánková, Týna Klubrtová, Drahuška Láznická), které na Fčely ztratily však pouhý jeden bod. A na krásném třetím místě Krátury (ve složení Míša Stejskalová, Sandra Korsusová, Adéla Šmudla Kubíčková, Bětka Černohousová, Edita Novotná). Všechny si krom pocitu z dobře odvedené práce odnesly také nějakou sladkou odměnu.

Světlušky měly na programu kromě různých her také zdobení chlebíčků a dortíčků. Skautky všechny dortíčky a chlebíčky ohodnotily, ale protože byly všechny krásné, zůstalo hodně světlušek na třetím místě. Nejkrásnější chlebíčky měla Miluška Boruchová a Áďa Zajíčková, nejkrásnější dortík patřil Terezce Dostálkové a Myčce Láznické.

Na závěr jsme si ještě pořídily oddílovou fotku, zakřičely pokřik a skautky i světlušky se rozběhly se domů, aby se mohly rodičům pochlubit, jak dopadly. :)

Jája - 22.10.2011, 1. oddíl dívčí