Výprava Volavek do Králík

V pátek hned po škole jsme s Volavkami odjely autobusem do Králík. Po úspěšném nalezení klubovny a ubytování se, jsme se vrátily zpátky na nádraží, kam dorazily naše nové skautské kamarádky z Olšan. Společně jsme šly do nedalekého parku a zahrály si pár seznamovacích her. Večer pro holky byla připravena hra po městě. Po překonání problému s rozluštěním morseovky všechny hru zdárně dokončily. V sobotu nás autobus odvezl do nedalekého Mladkova, odkud jsme šly pěšky zpátky do Králík. Po cestě na holky čekalo několik hádanek. První získaly za zdolání skály. Ostatní za ujduté kilometry. Než jsme došly do klubovny, zvládly jsme překročit polské hranice a část cesty jít dobrodružně Polskem, poněvadž za hranicemi se nám ztratila turistická značka. Večer si holky společně nakoupily na večeři a uvařily si ji. Před spaním jsme si ještě zazpívaly pár písniček. V neděli jsme se ještě podívaly k chrámu na Hoře matky boží a poté se už vydaly zpátky do Lanškrouna.

Áďa

Jája - 27.05.2016, 1. oddíl dívčí