Výprava Volavek a Kopretinek do Zábřeha

Dne 20. 11. 2015 se vydaly světlušky Kopretinky se skautkami Volavkami na víkendovou výpravu do Zábřeha na Moravě. Vyjížděly jsme v 16:30 z lanškrounského nádraží plné dobré nálady. V Zábřehu jsme byly za necelou půlhodinku a vydaly jsme se hledat klubovnu, ve které budeme spát.

Po příchodu nás potěšilo, že už jsme měly zatopeno a tak jsme si našly místa na spaní, vybalily a navečeřely se.

Po večeři jsme hrály hry, přečetla se pohádka a šly jsme spát. V sobotu ráno jsme přivítaly nový den rozcvičkou a vydaly se na výlet po břehu řeky Moravské Sázavy. Kopretinky šly všechny společně, ale Volavky se rozdělily na dvě skupiny, přičemž první zanechávala pro druhou skupinku značky, kudy mají jít. Skautky došly až do železničního skanzenu u Lupěného, kam se šly podívat na historickou parní lokomotivu z roku 1950. Když jsme přišly, čekal na nás už teplý oběd, na který jsme se opravdu těšily. Odpoledne jsme měly opět rozdělené. Světlušky hrály hru, při které si malovaly vzájemně na obličej a skautky měly bojovku v lese. Večer jsme si zpříjemnily zpíváním a poté i divadlem.

V neděli už bylo na plánu hlavně se nasnídat, sbalit a uklidit klubovnu. Před odchodem jsme si stihly ještě zahrát pár her a vyrazily jsme domů! Ve vlaku nás překvapily vracející se Berušky, takže jsme si po příjezdu mohly zakřičet rovnou oddílový pokřik.

Natka

Jája - 20.11.2015, 1. oddíl dívčí