Přespání Srneček v klubovně

Sešly jsme se v sobotu odpoledne v lanškrounské klubovně a v rámci naší celoroční hry jsme pokračovaly na další planetu. Stroj na přepravu z planety na planetu se naneštěstí rozbil a z rádkyň Brumly a Nastěnky se staly vězeňské dozorkyně a světlušky se ocitly ve vězení. Rádkyně byly přísnější a požadovaly klid a ticho. První hra byla na soudní řízení – byl tam soudce a my jsme musely obhájit svou nevinu. Pak jsme si zahrály pár dalších her. Pak následovalo hledání a následné luštění šifer. V šifrách bylo psáno o tamní výzvě o nalezení tajemného předmětu a o tajemném muži v černém, kterého jsme měly sledovat a také že máme najít obálky s kousky mapy abychom mohly najít cestu k tomu tajemném předmětu. Když jsme se vydaly hledat první obálku uviděly jsme toho pána který nás nesměl vidět. Když jsme našly všechny obálky, tak jsme si daly večeři a šly skládat mapu. Když jsme ji složily a našly předmět, přišla za námi tajemná dívka a řekla nám, že pro nás něco má, ale dá nám to až v tu pravou chvíli. Ta chvíle nastala a my jsme po svíčkách došly k tajemné dívce, která nám předala náš dar – nováčky.
Tímto končil náš první den.

V neděli jsme vstaly, nasnídaly se a sbalily si věci.

Nasťa

Jája - 2.03.2019, 1. oddíl dívčí