Výprava na srub

V pátek 10.6. se družinky Kopretinek a Berušek vydaly na společnou výpravu na tatenický srub. Až do večeře jsme si myslely, že půjde o normální výpravu, kde si s holkami užijeme společně sousty zábavy a nic zvláštního se nestane. Ale ono se stalo. Krátce po jídle, až na večer, se v našem táboře znenadání objevil neznámý muž zahalený kápí, který na nás nepromluvil ani jedno slovo. Pořád nám ale podával obálku, z níž se nakonec vyklubal zdroj našich informací. Bylo v ní spoustu šifer, díky nimž jsme se dozvěděli, co je neznámý muž zač. Je to němý poutník, který potřeboval naši pomoc. Jak už to bývá, naše statečné světlušky mu ji přislíbily a do spacáků ulehaly natěšeně.V sobotu ráno jsme se vydaly na nedaleký Lázek, kde se podle šifry měl nalézat lék pro našeho němého poutníka. K našemu překvapení jsme zde nalezli ale pouze recept na něj, a tak jsme se rozhodly, že se ho pokusíme v táboře uvařit samy. Mezi tím, než jsme se do toho pustily jsme si zahrály pár her, odpočinuly si, a k večeru už jsme byly i s kotlíkem plným léku připravené pomoci. Sice jsme si na poutníka musely počkat, ale nakonec se ukázal, my mu pomohly, a světlušky se další den mohly vrátit domů s dobrým pocitem a zážitkem.

Bětka

Jája - 10.06.2016, 1. oddíl dívčí