Výprava Kopretinek do Rudy nad Moravou

O víkendu 17. – 19. 3. 2017 se konala výprava Kopretinek. Tentokrát jsme zamířily do Rudy nad Moravou. V Lanškrouně jsme v pátek 17. 3,. asi o půl páté, naposledy zamávaly rodičům a rozjely se vlakem do Rudoltic, poté do Zábřeha na Moravě a konečně do Rudy nad Moravou. Na nádraží jsme náhodou narazily na místní skautku, která nás s nadšením zavedla ke klubovně, protože to měla po cestě a chtěla si s námi popovídat. Večer jsme si zahrály nějaké hry, zazpívaly si s kytarou a rozložily si spaní. Druhý den ráno nás přišly navštívit světlušky tamějšího oddílu. Strávily jsme s nimi krásné dopoledne plné seznamovacích a divadelních her, které jsme si všechny moc užily. Poté holky dostaly peníze na oběd a jejich úkolem bylo dohodnout se, co si uvaří, kolik toho budou potřebovat, nakoupit a oběd si i uvařit. Zvládly to na jedničku. Jelikož nám počasí nedovolilo vyjít ven na zamýšlený delší výlet, tak jsme odpoledne uspořádaly soutěž, ve které bylo mnoho uzlování, logiky a skautské historie. Večer se nesl v duchu divadla, muziky a povídání si. V neděli ráno jsme uklidily klubovnu a vydaly se na vlak, který nás odvezl opět domů. Na nádraží v Lanškrouně jsme si zakřičely pokřik a poté se rozešly do našich domovů.

Natka

Jája - 17.03.2017, 1. oddíl dívčí