Výprava do Litomyšle

Dříve než jsme se ubytovaly v klubovně, navštívily jsme litomyšlské Klášterní zahrady. Zde jsme si zahrály pár her, vyfotily spoustu fotek a dokonce stačily několikrát navštívit WC :). Zařízení klubovny, jako velmi prostorný byt, je naprosto úžasné. Každý si snědl svou večeři, po které přišlo Bingo! Na problém došlo již večer, když vedoucí určily místa, kde kdo bude spát. Taková troufalost! Ovšem náš úmysl rozdělit světlušky do strategicky výhodných pozic, od kterých jsme očekávaly tichou noc, byl odsouzen k zániku téměř dřív, než jsme jej stačily dopovědět. Byly jsme zasypány kritikou ze strany světlušek, když jsme nadiktovaly uléhací pořádek. Ústupky přišly velmi rychle a nakonec každý mohl spát, kde chtěl(což se záhy ukázalo jako chyba večera). Poukazuje na to i skutečnost, že usnout se nám podařilo až kolem půlnoci. V sobotu ráno za námi dorazila Ella, nasnídaly jsme se(nebo alespoň ty, které měly snídani a záhadně jim do rána nezmizela, že Balů?) a vyrazily na výlet do okolí Litomyšle. Každá družinka šla zvlášť, Veverky po cestě hledaly kešky, celkem ušly necelých 11km(pro představu kudy jsme šly přikládám na konec mapu cesty). Berušky jen co vyšly z klubovny, tak se ztratily. Když se na mapě našly, vyrazily do Nedošínského háje, kde čistily potůček, snědly svačinku a vrátily se zpět. V klubovně jsme se sešly až v odpoledních hodinách. Po velmi pozdním obědě si Veverky skvěle nachystaly hru pro Berušky, po které se Veverky přesunuly na Smetanovo náměstí, kde hledaly domy významných osobností(kterých v Litomyšli nežilo nejméně). Tma nás ale donutila vrátit se zpátky do klubovny, kde Berušky vyráběly papírové růžičky. Večer jsme si společně s kytarami zazpívaly a po náročném dni ulehly ke spánku. V neděli ráno nás čekal už jen úklid klubovny a odjezd domů .

Trasa, kterou ušly Veverky.

Áďa

Jája - 6.03.2015, 1. oddíl dívčí