Výprava do Králík

V pátek 4. 5. jsme se začali od 16.20h scházet na autobusovém nádraží v Lanškrouně. Jeli jsme autobusem do Králík. Přijeli jsme tam po půl šesté a vydali jsme se do školy, kde jsme byly ubytované. Když jsme si vybalily, šly jsme na menší procházku po městě. Pak jsme se vrátily. K večeři jsme měly gulášovou polévku. Po večeři jsme měly – skautky- aktivitu pro připomenutí 100 let českého skautingu. V sobotu jsme vstávali po 7. Hodině. Čekal na nás výstup na Králický Sněžník. Světlušky měly taky procházku po Králíkách a blízkém okolí. Na vrchol Králičáku jsme se dostali asi o půl jedné. Cestou jsme hledali „kešky“. Zpátky do Králík jsme přijely asi v 16.40. Navečer jsme měly hru po městě a světlušky vevnitř – na konci dostali novou cestičku světlušek. Večer jsme hrály fotbálek a pak jsme šly spát. V neděli ráno hned po snídani šly světlušky na Hedeč. Skautky uklízely třídu, kde jsme spaly, chodbu a jídelnu. Po úklidu jsme se vydaly za světluškami. Některé šly s námi i na nedalekou rozhlednu. Potom jsme se vrátily ke škole a čekaly na autobus. Do Lanškrouna jsme se vrátily o půl druhé. Výprava se konala v počtu devíti světlušek, šesti skautek (+ vedoucí).

Léňa

Jája - 6.05.2012, 1. oddíl dívčí