Výprava do Dolní Dobrouče

O víkendu 12.-14.10. se družinka Srneček společně s družinkou Kopretinek vydaly na letošní první víkendovou výpravu do Dolní Dobrouče. Pro většinu světlušek to byla první přespávací výprava a hned od začátku bylo vidět, že se všichni moc těší. Z Lanškrouna jsme jely autobusem a od zastávky do klubovny nám to naštěstí trvalo jen chvíli. Večer jsme strávily seznamováním a zábavnými hrami. Těsně před spaním jsme uspořádaly malou přehlídku plyšáčků. Druhý den přijely rádkyně, na které se světlušky moc těšily. Hlavním sobotním programem byla pomoc šmoulům, kteří byli uneseni. Světlušky museli jít po jejich stopě a na cestě plnit různé úkoly. Naštěstí se nám podařilo dojít až nakonec a šmouly zachránit. Večer jsme stihly udělat oheň a zazpívat si pár písniček. Na závěr jsme si zahrály městečko Palermo, které mělo u ohně strašidelnou atmosféru. V neděli ráno jsme zjistily, že šmoulové přes noc odešli a nechali nám dopis na rozloučenou a také odměnu za naši pomoc. Poté jsme už jenom poklidily klubovnu a vydaly se zpět do Lanškrouna.

Jája - 12.10.2018, 1. oddíl dívčí