Výprava do Chrudimi

Od pátku 12.10 do neděle 14.10. se družinky Sasanek a Plšíků zúčastnily výpravy do Chrudimi. Po příjezdu vlakem následovalo vybalení si věcí a cesta do obchodu. A před tím než všichni zalezli do spacáků, si skautky vyprávěli všemožné vtipné strašidelné historky.

Ráno v klubovně holky vyráběly chobotničky z korálků, ale nestihly je všechny dodělat. Odpoledne jsme měly v plánu jsme strávit v přírodě a to se nám díky krásnému počasí podařilo. Sbalily jsme si batohy, Plšíci dostaly mapu, podle které nás měli dovést na Kočičí hrádek, rozhlednu Báru a zpět do klubovny. Rozdala se svačina a šlo se. Sasanky cestou zapisovaly všechny rostliny, které poznaly. Výlet doprovázelo plno her, které prověřily fyzičku, postřeh i logické myšlení holek. Z rozhledny jsme pozorovaly krásný západ Slunce. Večer Plšíky čekalo slavností předání stezek nebo nováčků . A sasanky dostaly odborky, které se rozhodly plnit.

V neděli se už jen sbalilo, uklidilo, Sasanky se postaraly o oběd, zahrálo pár her a hurá domů.

Uhlík

Jája - 12.10.2018, 1. oddíl dívčí