Výprava Berušek do Zábřeha

V pátek jsme se brzy odpoledne rozloučily s maminkami a tatínky a vydaly se vstříc dalším dobrodružstvím. Tentokrát do Zábřeha. V pátek jsme nachodily pár set metrů navíc, protože jsme zabloudily cestou ke klubovně, která byla schovaná na okraji pole u lesa. Ale stálo to za to. Měly jsme na celý víkend malý domeček pro sebe a nikdo nás tam nerušil. V sobotu jsme se vydaly na výlet do nedalekého Mladějova. Po cestě nás však čekala další zkouška. Tentokrát jsme sice nezabloudily, ale zastihl nás déšť, který ač jsme si přály sebe víc nehodlal ustoupit po celý den. Odpoledne jsme se hrdinně vrátily do města, nakoupily jídlo na večeři a s chutí ji v klubovně uvařily a snědly. Večer si světlušky připravily několik historických scének, které byly pro všechny poučné a po zbytek výpravy jsme si oblíbily hru Městečko vlkodlaků, které jsme hrály i následující ráno. Pak nás čekal už jenom odjezd a návrat do Lanškrouna.

Jája - 18.10.2016, 1. oddíl dívčí