Výprava Berušek do Ústí nad Orlicí

V pátek odpoledne jsme se všechny sešly na autobusovém nádraží, daly jsme poslední pusinku maminkám a vyrazily vstříc dobrodružství. Tentokrát do Ústí nad Orlicí. Chůze od zastávky do klubovny nám s těžkými batohy dala sice trochu zabrat, ale všechno jsme hrdinně zvládly. V klubovně jsme se společně navečeřely, zazpívaly si pár písniček s kytarou a šly spát, protože nás druhý den čekala náročná cesta.

Ráno jsme společně posnídaly, sbalily si svačinky do batůžků a vypravily jsme se na nedaleký Andrlův chlum, na kterém jsme navštívily rozhlednu. Když jsme si trošku odpočinuly a posilnily se, tak jsme si ještě zahrály pár her a vydaly se opět do klubovny na pořádný oběd. Večer na nás čekal vytoužený odpočinek a zábava v bazéně. Splnily jsme si úkoly s plaváním do luceren, potily se v páře a také jsme si zadováděly na tobogánu. Po večeři si ještě světlušky připravily několik krátkých scének na dobrou noc.

V neděli ráno jsme ke snídani snědly poslední buchty od maminek a začaly uklízet klubovnu a balit si věci. Do Lanškrouna jsme dorazily těsně po poledni a ve vlaku z Rudoltic jsme dokonce potkaly družinku Volavek a Kopretinek, které měly tento víkend také výpravu.

Anička

Jája - 20.11.2015, 1. oddíl dívčí