Vánoční besídka

Vánoční svátky jsou obdobím, kdy se schází rodina a přátelé, aby si mohli popovídat a těšit se z přítomnosti druhých. Pro členky 1. dívčího oddílu tato chvíle nastala o pár dní dříve. V sobotu 19. 12. 2015 se sešel celý oddíl v klubovně. Již tradičně se skautky a světlušky se svými rádkyněmi vydají na procházku ke stromečku v lese, který ozdobí různými dobrotami pro zvířata. Zvířata si mohou pochutnat na jablkách, kaštanech, mrkvích, tvrdém pečivu či senu.

Po návratu do klubovny na ně čeká teplý čaj a stoly prohýbající se pod tíhou cukroví. K Vánocům patří i zvyky. Naše skautky i světlušky si jich mohly vyzkoušet hned několik. Při hodu botou zjistily, zda se do roka vdají nebo ještě rok počkají, sledovaly svou lodičku při plavbě na daleké cesty v hrnci, nebo rozkrajovaly jablka. Následovalo losování dárečků. Každá donesla jeden anonymní dáreček, který se dal na hromádku družinky a následně probíhal náhodný los. Po rozbalování a radování se jsme si zazpívaly vánoční koledy, uklidily klubovnu a vydaly se domů čekat na Ježíška.

Skřítek

1. oddíl dívčí děkuje všem zúčastněným, jejich rodičům za podporu a přeje všem krásné a pohodové Vánoce. Těšíme se příští rok!

Jája - 19.12.2015, 1. oddíl dívčí