Tábor sucha 2018 – 1. oddíl dívčí

Letos jsme se, stějně jako loni, vydaly na tábor na Kopretinovou louku společeně s 1. oddílem chlapeckým.
Náš tábor se odehrál v duchu hry Kdo přežije. Děti byly rozdělené do kmenů, po kterých se účastnily výzev. Kmeny byly náhodně rozlosované, podle barvy šátku, kterou si kdo vylosoval. Výzvy se týkaly například výdrže, paměti nebo rychlosti. Na konci tábora byla závěrečná etapa složená z více části, kde musely členové kmenů spolupracovat. Závěrečná etapa rozhodla o celkovém vítězi celotáborové hry.
Nějaký program mimo celotáborové hry jsme měly společně s klukama. Společná byla sportovní a tábornická olympiáda, pro skauty a skautky Finská stezka a Radiační hra, při které utíkali před radiací. Skautky byly na puťáku na Drozdovské pile. Světlušky byly na přespání u mlýna v Herborticích. Také jsme byly v aquaparku v Moravské Třebové. Během tábora si skautky vyrobily huarache sandále.

Tábor se povedl také díky tomu, že nám vyšlo krásné počasí, ale hlavně díky skvělé vařbě Pipi a její pomocnic Hanky a Petry.

Děkuji všem vedoucím, kteří se podíleli na chodu tábora a rodičům, kteří nám pomohly se stavbou a bouráním.

Všechny fotky naleznete ZDE!

Jája - 30.06.2018, 1. oddíl dívčí