Tábor Bahna na Kopretinové louce

Všechny dívky, které dostaly zvací dopis k účasti v Kouzelnickém turnaji, se sešly v hojném počtu v sobotu 1. července plné očekávání a sbalené na čtrnáctidenní dobrodružství před skautskými klubovny v Lanškrouně. Daly svým blízkým pac a pusu a vydaly se na svých létajících košťatech vstříc dálkám, na Kopretinovou louku, kde se celý Turnaj odehrával.

Hned první večer Kouzelný klobouk rozdělil všechny čarodějky do jednotlivých kolejích, po kterých po zbytek Turnaje společně bojovaly o Kouzelnický pohár. Jména kolejí byly Cereus, se symbolem jelena, Tyto, jejíž charakteristické zvíře je sova, Lepus, jejíž hbitost znázorňoval zajíc, a Salamandra, jejíž zvířetem byl mlok. Jelikož kouzelnické hůlky mají duši a samy si vybírají majitele, také každou čarodějku si jedna hůlka vybrala a doprovázela ji od tohoto momentu už napořád.

V průběhu boje o Pohár se čarodějky naučily různé dovednosti, jako čtení z čajových lístků a z nich předpovídaní budoucnosti, účastnily se Kouzelnického sboru, vyzkoušily levitaci, naučily se uvařit hned několik užitečných lektvarů a užitečných kouzel. Například kouzlo Aqua, které zaplaví protivníka vodou, nebo Firisimo, při kterém začnou z konce hůlky na protivníky lítat koule ohně. Všechny kouzla přišly vhod při kouzelnickém souboji, při střetu s kouzelnými tvory, jako je například ďasovec nebo karkulinka,  nebo při zneškodňování trollů.

V rámci Turnaje se jednotlivé koleje utkaly s draky, jezerními lidmi, utkaly se ve hře Famfrpál, potkaly se s magickým a majestátním Koňanem a ještě mnohem víc. A na konci celého Turnaje proběhl závěrečný boj o Pohár. Do této poslední etapy Turnaje vstupovaly jednotlivé koleje s různými výhodami, podle toho, jak se jim dařilo plnit jednotlivé úkoly v průběhu celého tábora. Všechny účastnice se snažily a daly tomu vše, ale Pohár může vyhrát jen jedna kolej. A touto kolejí se nakonec stala kolej Cereus ve složení Citrónek, Anetka, Uhlík, Brouček, Torpédo, Párátko, Kuli a Káťa H.

Dále se čarodějky učily mudlovským dovednostem, aby lépe v běžném světě zapadly. Například orientaci v prostoru pomocí mudlovského nástroje zvaného buzola, první pomoci bez pomoci kouzel, poznávání přírody a rad pro přežití v divočině, vaření v přírodě. Vydaly se na několik výletů, ať už pěšky nebo na dvoukolých mudlovských košťatech zvaných kola – do bazénu v Zábřehu na Moravě, skautky na putovní výlet na nádrž Pastviny a zase zpátky (při této příležitosti zvládly skautky překonat v jeden den 25 km bez přemisťovacího kouzla, což je velmi působivé), světlušky se vydaly tábořit pod Lázek, kde si u velmi přívětivých mudlů pod jmény Maki a Jarda mohly opéct buřty a na noc sklonit hlavu. Na již řečených kolech se skautky vydaly na Bozeňov a světlušky na poldr u Žichlínku.

Dále jsme vyzkoušely dočasné tetování henou, což, jak se zdá, je častá zábava mudlů. Zdokonalovaly jsme se ve sportovních dovednostech, ohebnosti a hbitosti například hraním ringa, tatrbalu, plněním různých bobříků a broučků nebo účastí na sportovní a tábornické olympiádě. Pro zábavu se svezly na táborové skluzavce nebo si zaběhly Finskou stezku, která byla tento ročník blátivější než kdy jindy.  Taky hodně zpívaly, hrály si a smály se. A pojmenovávaly plchy v kuchyni – Ferda a Bahno. Proběhla dokonce i táborová svatba.

Když se náš čas na Kopretinové louce blížil ke konci, sešly jsme se všichni u táborového kruhu a  naposledy si zazpívaly. Ráno jsme všechno a všechny pobalily, daly jsem tábořišti sbohem a šáteček a vydaly se na cestu – směr domů.

Tímto bychom rády poděkovaly všem rodičům za podporu a důvěru svěřenou našemu oddílu, za všechny buchty, melouny, šťávy,… a za pomoc při stavbě tábořiště a odvozu věcí na tábor. Moc si toho vážíme a doufáme, že zůstaneme nadále ve vaší přízni. Bez vaší podpory by oddíl nikdy nemohl fungovat tak, jak funguje nyní. Děkujeme.

Odkaz na všechny fotky: TADY

Odkaz na skupinové fotky: TADY