R&R = Rangers&Rangers Lišky – Jeseníky

O podzimních prázdninách jsme si připomněly námi už trochu opomenutou tradici – a to právě podzimní výpravu. Jen my, Lišky. Obvykle jsme vyrážely někam do hor a ani letos tomu nebylo jinak. Máme ale v oblibě tajné výpravy, takže místo, kde jsme měli strávit další tři noci jsme se dozvěděly až ve středu 26. v Šumperku na nádraží – byl to Jeseník.

Ve čtvrtek ráno po náročném vstávání jsme vyrazily směr Rejvíz přes Křížový vrch a Zlatý chlum. Myslely jsem si, že nám počasí moc nepřeje, ale ještě to nebylo ni oproti pátečnímu počasí.

V pátek jsme popojely vlakem do Ramzové, odkud jsme lanovkou vyjely na Čerňavu a pak pokračovaly na Šerák a Keprník. Do Lázní Jeseník jsme se pěšky vydaly v sobotu ráno. Prohlédly jsme si areál Preisznitzových lázní, v parku viděly veverku, prošly si Cestou života a porozhlédly jsme se v Balneoparku (=„Vodní zahrada“; něco jako „lázně-obsluž-se-sám“). Když jsme se dostatečně pokochaly, vrátily jsme se zpátky do Jeseníku, poklidily v klubovně, kde jsme byly ubytované a vyrazily směr vlakové nádraží.

Jája - 26.10.2011, 1. oddíl dívčí

Sponzoři »