Ringo turnaj ke Dni sesterství

Ringoturnaj, který proběhl 13. 2. 2016 v tělocvičně místního gymnázia, je tradiční každoroční akcí. Takto my slavíme Den sesterství. Je to skautský svátek, který se slaví 22. 2. V tento den se narodily dvě velmi významné osobnosti světového skautingu. Olave Baden-Powell (světová náčelní skautek) a její manžel Robert Baden-Powell, který toto hnutí v roce 1907 založil.

Celkem se sešlo 8 skautek, 5 rangers a 3 vedoucí. Nejdříve jsme se důkladně rozcvičily a následně rozdělily do týmů po třech. Zkusily jsme si pár podání, abychom se ujistily, že ani po takové dlouhé době jako je půlrok, který uplynul od tábora, jsme to nezapomněly. Hra začala a hrálo se velmi svižně. Zvolily jsme systém každý-s-každým, a i tak jsme měly asi po dvou hodinách odehráno. Spočítaly se výsledky, představila se hlavní cena – již tradiční dort – a nastal čas zodpovědět otázku, který tým válel ze všech nejvíc a onen vítězný dort si zaslouží. Radoval se tým ve složení Káťa, Natka a Bára, které byly tak hodné a se všemi ostatními se o dort podělily. Nezbyl ani drobek! A protože se nám ještě nechtělo domů, vytáhly jsme trampolínu a skákaly jsme do velkých tlustých žíněnek. Jen tak pro radost. Odvážnější si dokonce troufly i na salto! Tak zase za rok!

Skřítek

Jája - 13.02.2016, 1. oddíl dívčí