Ranní pochod R&R za Sluncem

Brzké vstávání neodradilo deset odvážných roverů a rangers, kteří v sobotu 29. 8. ve 4 hodiny ráno dorazili s vypětím všech sil ke klubovně. Dost jsme se obávali, že počasí nebude přívětivé, protože v noci vydatně pršelo. Naštěstí nám jen chvilkami poprchávalo. Plánovali jsme pěší výpravu na Mariánskou horu, kde jsme se chtěli pokochat vycházejícím Sluncem a začátkem nového dne.

Cestu jsme si zpestřili hrou nazvanou Slimejš, která vznikla přímo pro tuto akci. Její podstata spočívá v tom, že jeden člověk nosí reflexní vestu a červeně blikající pásek kolem krku. Jakmile spatří slimáka, zakřičí „slimejš.“ Všichni se slimáka musí dotknout prstem a kdo tak učiní jako poslední, musí si obléct vestu s páskem. No a nezbývá mu nic jiného než hledat dalšího plzáka. Všichni přítomní si hru ihned oblíbili a se zápalem a jiskrou v oku se zapojili do setkávání se s hnědými měkkýši.

Na Mariánskou horu jsme se dotrmáceli kolem šesté hodiny a vítězoslavně vylezli na rozhlednu. Všude byla spousta mlhy, která ale později začala ustupovat. Všudypřítomné šedé mraky zapříčinily naše dohady, kde přesně se nachází východ. Sluníčko se nám sice schovávalo, ale i tak dodávalo lukám a lesům společně s putujícími zbytky mlhy nádherné osvětlení, které jsme obdivovali notnou dobu.

Když nám začala být zima, slezli jsme dolů a pod přístřeškem se společně nasnídali. Chtěli jsme si ještě něco zahrát, avšak mnozí z nás spěchali za svými povinnostmi, takže jsme se rychlým tempem vydali zpět do našeho rodného městečka. Samozřejmě jsme stihli probrat problémy, které v dnešní době tíží naši generaci. Kolem osmé hodiny ranní jsme se v Lanškrouně rozešli do svých domovů.

Veronika Skalická

Veronika - 29.08.2020, 39. oddíl R&R