Křížem krážem Volavek

V pátek 22.9. se skupina těch nejodhodlanějších Volavek vydala vstříc novému nočnímu dobrodružství nesoucí název Křížem Krážem. Jedná se o akci, kdy musí skupina procestovat vlakem během 24h co nejvíce kilometrů po různých tratích a během cest plnit výzvy a úkoly. Naše cesta začala v České Třebové, kam jsme vyrazily z Lanškrouna posledním vlakem, takže na náš první oficiální soutěžní spoj jsme musely 2 hodiny čekat. Naštěstí jsme se ale na nádraží nebály, čekání nám krátilo povídání si s našimi lanškrounskými skauty, kteří se na KK vydali také. Naše cesta vedla do Bohumína, odtamtud do Přerova, přes Hulín do Bystřice pod Hostýnem, kam jsme se dostaly nad ránem, a z Bystřice do Brna. V Brně jsme si udělaly malou občerstvovací pauzičku, kdy jsme se pořádně nadlábly, ať už jídlo bylo z domu a nebo kupované, a po hodině jsme frčely dál – do Prahy. Cesta byla dlouhá a tak jsme se mohly v klidu prospat. Pěkná myšlenka. Jenomže co se nestalo? Po necelé stovce kilometrů do vlaku přistoupili naši lanškrounští mladíci a tak na spánek nebylo ani pomyšlení. Místo toho jsme testovali, kolik se vleze do jednoho kupé skautů (12) a družili se. V Kutné Hoře jsme se s nimi ale opět rozloučily a pokračovaly dál sami. V Praze nás čekala návštěva výstavy po tmě, kdy nás slepí lidé v absolutní tmě prováděli místnostmi a prostředími, v nichž jsou nuceni normálně fungovat a my zjistily, jaké to je být na chvilku slepý a odkázaný na všechny ostatní smysly a na důvěru v lidi okolo. Po absolvování výstavy nás už nečekalo nic jiného než cesta domů vlakem, který byl nacpaný tak moc, že jsme byly rády, že v něm vůbec jsme. Byl to náročný den, ale přesto všechno mačkání se v uličkách, polospaní v krkolomných polohách a stresování se, abychom stihly přípoje, jsme si akci náramně užily!

Bětka

Jája - 23.09.2017, 1. oddíl dívčí