Fčely na Sucháku a ještě dál

V sobotu se družina skautek Fčely odvážně vydaly na cyklovýpravu, i když jim k tomu moc nepřálo počasí.

Začínaly jsme u klubovny, kde bylo představeno několik variant trasy. Nemohly jsme se ale jednoznačně rozhodnout, proto jsme vyjely do Sázavského údolí, že se rozhodneme až tam, protože teprve tam se trasy rozdělovaly. Po několika diskuzích a hlasováních a telefonování s „přítelem na telefonu“ jsme vybraly trasu vedoucí přes Výprachtice a Čenkovice na Suchý vrch a statečně jsme vyrazily. Naše tempo bylo vražedné, našimi protivníky byl hlad, počasí a vybité baterky ve foťáku, skautky z Fčel však usilovně pokračovaly dál..

Kolem půl jedné odpoledne jsme zdolaly vrchol Suchého vrchu (995 m n.m.), kde jsem si na chvíli odpočinuly, ohřály se, občerstvily se, pokochaly se téměř neprohlédnutelnou mlhou, vyfotily další vrcholové foto a pokračovaly dál v cestě. .= Ze Suchého vrchu jsem sjely zpět na Červenovodské sedlo a pokračovaly přes Orličky téměř desetikilometrovým sjezdem až do Jablonného nad Orlicí. Tam jsme se obdivovaly místí raritu – velkou dřevěnou lžíci na náměstí, vyfotily se a jely dál přes Verměřovice, Čermnou a Jakubovice domů, do Lanškrouna.

Počet najetých kilometrů: 57,7 km

Počet odřených kolen: 2

Počet hranolek kroket, které jste za neúměrně vysokou cenu dostaly na Suchou vrchu: 11

Sečteno, podtrženo: Zážitek k nezaplacení.

Jája - 12.10.2013, 1. oddíl dívčí