Celostátní kolo ZVaS

Velké celorepublikové kolo Svojsíkových závodů je za námi. Finále se konalo v Novém Městě nad Metují a Berušky (Nasťa, Sněhurka, Nelča, Torpédo, Pája a vedoucí Terka s Aničkou) si odvezly krásné sedmé místo ze čtrnácti, za což jsme velice rády.

Náš závod začal v pátek 16.9.2016 tím, že jsme odjely vlakem z Lanškrouna do Nového Města nad Metují. Po příjezdu jsme se ubytovaly ve škole, vybalily si věci a pospíchaly na večeři. Poté jsme se oblékly do krojů s šly ke kostelu na úvodní scénku.

Na úvod nám připravili scénku s hrabětem, jeho dcerou a piráty. Dcerku ukradli piráti. Úkolem pro všechny hlídky bylo nasbírat co nejvíce informací o pirátech. Každá hlídka měla jiného piráta. Toto bylo tématem celorepublikových svojsíkových závodů.

V sobotu 17.9.2016 kolem 11 hodiny dopoledne jsme vyrazily na start. Před tím byl doprovodný program, kterého jsme se rady zúčastnily: korálkování, tanec na tanečních kobercích, lezení do výšky + seskok dolů a na konec airsoft.

Náš závod začal vyplutím na lodičce po řece Metuji. To bylo naše první stanoviště. Postupně jsme si vyzkoušely všechny disciplíny jako například fyzická zdatnost, krizové situace, doprava, orientace v okolí, zdravověda a další. Nejlépe se nám podařily krizové situace.

Večer se nám po splnění úkolů podařilo najít zlobivého piráta a zachránit mladou hraběnku. Zlý pirát byl dopaden a spolu s ostatními piráty dostali za trest postavit lavičky na hezkých místech a a vyčistit les.

V neděli ráno nás čekala prohlídka městského zámku, který se nám velice líbil. Měl nádhernou modrou kuchyň a ve sklepě nám vyprávěli strašidelné historky. Vyhlášení výsledků bylo okolo desáté hodiny. Poté plny velmi dobrých zážitků jsme si sbalily věci a odjely domů do Lanškrouna.

Nastěnka

Všechny fotky ke stažení ZDE!  (heslo: berusky)

 

Jája - 16.09.2016, 1. oddíl dívčí

Sponzoři »