Berušky přivezly z krajského kola ZVaS zlato

Závod vlčat a světlušek je tradiční skautská soutěž v různých disciplínách, jako je zdravověda, šifry, uzle či fyzická zdatnost. Krajské kolo se konalo v sobotu 4.6. v Pardubicích, na téma Cesta kolem světa. Zúčastnilo se celkem 23 hlídek, které postupně procestovaly celý svět.

Začalo se v Anglii, kde bylo potřeba poznat zakladatele skautingu a další české osobností, s tím si holky dlouho hlavy nelámaly. Při návštěvě Madagaskaru je překvapila rostlinka řebříček a na stanovišti logické myšlení nám dal zabrat tangram. Cestování pokračovalo do Čech, kde jsme s přehledem zatloukly hřebíky, nařezaly polínka a postavily stan. Japonsko nás překvapilo dopravními značkami a různými dopravními situacemi. Fyzická zdatnost se zprvu zdála jednoduchá, kotoul, přeskok přes švihadlo, ale přetáhnout se na lodi přes Chrudimku už tak lehké nebylo, ale zvládly jsme to a dokonce jsme se i pobavily. Pak nás čekalo poslední stanoviště, kde na nás čekala zdravověda. Nezalekly jsme se stabilizované polohy ani vymknutým kotníkem.

Po návratu z náročné trasy dlouhé 4 km, která vedla podél řeky, jsme si zahrály hry a čekaly jsme na výsledky. Abychom stihly vlak, chtěly jsme vyjít před vyhlášením, ale musely jsme počkat. A vyplatilo se, z možných 270 bodů jsme ztratily pouhých 13 a staly se vítězi. I vlak jsme nakonec stihly a plné dojmů se vrátily za maminkami.

Terka

Jája - 4.06.2016, 1. oddíl dívčí