Berušky a Veverky jdou za jarní přírodou

Ne vždy se vše podaří přesně tak, jak jste plánovali. Ale ne vždy je to jen na škodu. O tom jsme se v sobotu 24. května přesvědčily spolu s Beruškami a Veverkami na vlastní kůži. Původně jsme měly v plánu vypravit se do Sázavského údolí a tam prozkoumávat změny v jarní přírodě. Bohužel ráno nás deštivé počasí donutilo zůstat v Lanškrouně a tedy kompletně překopat celý program. Po kratší zastávce v klubovně jsme usoudily, že je dostatečně hezky, abychom se vypravily na trochu upravenou trasu kolem lanškrounských rybníků. Rychlá transformace programu na jiné prostředí nám příliš nevadila, úspěch měla i delší zastávka na atletickém stadionu. Cestou světlušky snad nejvíce zaměstnalo sbírání hlemýžďů, kteří se po dešti vypravili na cestu za něčím k snědku. I přesto jsme si ale stihly zahrát pár her na téma jara v rozpuku. Výprava vlastně probíhala poklidně… dokud nezačalo pršet. Pršet je možná slabé slovo, výstižnější by bylo říct, že lilo jako z tisíce konví. Vedoucím to sice způsobilo pár vrásek, světlušky si ale výpravu zkazit nenechaly a spěchaly se zabavit skákáním a dupáním v blátivých kalužích. Tato zábava jim vydržela celou cestu až do klubovny, takže jsme rodičům děti předaly úplně promočené, ale rozesmáté a spokojené.

Káťa

Jája - 24.05.2014, 1. oddíl dívčí