37. dívčí oddíl na táboře v Narnii

Tento rok jsme se vypravily na čtrnáctidenní tábor, abychom si užily společné léto plné zábavy a her. Sešli jsme se v sobotu 18.7. u klubovny s koly, na kterých jsme vyrazily směr Crhov. Cesta byla pro světlušky náročná, ale nakonec jsme zdárně dorazily do cíle. Tábořiště bylo veliké, bylo tu hodně stanů, čtyři tee-pee a nechyběla tu ani říčka. Po celou dobu tábora probíhala hra na téma Letopisy Narnie. Tento rok si každá družinka výjimečně nevýmýšlela vlastní pokřik, ale byla společná hymna (Narnijská ukolébavka). V neděli večer jsme zahájily naši celotáborovou hru scénkou s faunem a Lucinkou, která se konala hned po společném táboráku. Děti si ověřily své skautské znalosti a manuální zručnost v etapové hře, kde si vlastnoručně vyráběly saně na kterých potom závodili. Skupinky se také pokoušely vyrobit turecký med, zdolat kopce ve finské stezce, přemoci vlky a na závěr zničit královninu hůlku a tím zachránit celou Narnii. V rámci výprav jsme se byly podívat v Zábřežském bazénu, na místních kopcích nebo v Růžovém údolí blízko Hoštejna. I přes velké sucho, nám bylo povoleno udělat slib, na kterém mohlo 6 dívek získat žlutý šátek a 3 světlušky přestoupit ke skautkám. Během 14 dní nás navštívili i naši bratři skauti a vlčata, kteří k nám přišli až z dalekých Tatenic. Myslím, že se letošní tábor povedl. Počasí nám přálo, kuchyně vařila výtečně a Bílá čarodějnice byla zničena.

Štěpánka - 1.08.2015, 37. oddíl dívčí

Registrační kalkulačka

Sponzoři »