Tábor s Robinem Hoodem

Letošní tábor strávili skauti z 31. oddílu a vlčata z 33. smečky podobně jako loni. Na stejném místě v Prorubkách, společně se stejným dívčím oddílem, to je s 37., a ve stejném termínu v druhé půli července.

Táborem nás doprovázel Robin Hood se svou družinou. Společně s ním jsme bojovali proti šerifovi z Nottinghamu a zlotřilému princi Janovi za osvobození krále Richarda ze saracénského zajetí. Skauti a vlčata se přidali do Robinovy družiny, skládali zbojnické zkoušky (střelba, bdění, sebeovládání, zvěř, paměť), bojovali na lávce s Malým Johnem, osvobozovali Willa Stutleyho, pořádali v Sherwoodu hostinu, získali důkaz o zradě prince Jana, zúčastnili se lukostřelecké soutěže v Nottinghamu (v převlecích, aby šerif zbojníky neodhalil) a mnoho dalšího.

Jeden den v Nottinghamu vypukl mor. Podařilo se nám ho přečkat a poté dopravit jídlo do vesnice, kterou obklíčili šerifovi vojáci, aby nechali obyvatele vyhladovět a mohli ji zabrat.

Nakonec zbojníci sehnali dost výkupného na královo osvobození a on se vrátil do Anglie, aby tam opět zavládl pokoj a mír.

Během tábora byl čas také na dva taneční večery se skautkami, na čtení, zpívání a rozhovory o skautském zákoně, na šestnáctihodinovou dvoudenní výpravu, na kterou skauti vstali v noci, přespali pod širákem, obešli část krásného okolí a vrátili se v pozdním odpoledni, zatímco vlčata navštívila bazén v Rychnově, na dva táborové ohně i na slibový oheň. Poslední den tábora skautský oddíl přivítal šest nových členů, to byla všechna vlčata, která se účastnila tábora.

Mimo to celý tábor zažil olympijské hry, kde naši sportovci ze všech světadílů zápolili v rychlochůzi, moderním šermu, kanoistice, parkouru, synchronizovaném plavání, skoku do výšky, cyklistice a střelbě. Předávání medailí bylo za potlesku našich rodičů, které jsme to odpoledne pozvali na návštěvu.

Čtrnáct dní tábora uplynulo jako voda. Nezbylo než si rychle sbalit věci, dojet na kole do Lanškrouna, pomoct vykládat z nákladního auta a rozjet se domů. Na táboře jsme urazili velký kus po skautské stezce. Těšíme se na další!

Dominik

Nottingham Post