Tábor létajících stanů – Verměřovice 2012

První dva týdny letošních prázdnin se pro 1. dívčí oddíl nesly v duchu známé knihy J. R. R. Tolkiena – Hobit. Velkým i malým trpaslíkům, kterými se skautky a světlušky po dobu tábora staly, poskytlo domov tábořiště Pískovna nedaleko Verměřovic. Hned první večer došlo k setkání trpaslíků s čarodějem Gandalfem a hobitem Bilbo Pytlíkem, s nimiž se trpaslíci za pomocí mocných a krásných elfů pokusily projít Středozem a získat dávný trpasličí poklad, neprávem ukradený zlým drakem Šmakem. Skautky a světlušky byly během tábora rozdělené do menších družinek, v kterých spolupracovaly a soutěžily mezi sebou v jednotlivých etapách táborové hry. Účastnice si během tábora ověřily svoje dovednosti a zkusily si i spoustu nových – skautky se naučily vyměnit duši u kola, první pomoc, zorientovat se v terénu nebo například vytvořit vor, s kterým musely zachránit mladší kamarádku při plavbě v lomu. V polovině tábora se uprostřed noci musely sbalit a stihnout vlak, který je odvezl na třídenní putovní výpravu. Na světlušky čekala na táboře nejen spousta her a lovení táborových bobříků, ale i výlety do okolí. Naučily se poznávat okolní rostliny a stromy, ošetřit zranění, sbalit si správně batoh a hlavně jak se o sebe postarat nebo jak vydržet čtrnáct dní bez maminky, což byla pro většinu světlušek asi nejtěžší zkouška, kterou ale všechny úspěšně zvládly. Velkou zkoušku nám připravilo i letošní počasí, které nás opravdu nešetřilo. Noční bouřky daly pořádně zabrat jak dětem, tak vedoucím. Hned první a nejspíš největší prázdninová bouřka dala jméno našemu letošnímu táboru – Tábor létajících stanů. Velký dík patří všem zúčastněným za náladu, která se na táboře podařila vytvořit, vedoucím, kteří tábor připravili, skautkám a světluškám za pozitivní přístup k aktivitám a maminkám za všechny bábovky, štrúdly a koláče :-)

Jája - 13.07.2012, 1. oddíl dívčí