Základní kolo SZ v Letohradě

Letos se závody konají pro skautky a skauty, takže jsme nadšeni vyrazili do nedalekého Letohradu. Za naše středisko závodilo pět družin. Vlaštovky a Sojky z 37. dívčího oddílu, Ostříži a Jestřábi z 31. skautského oddílu a Bobři z

1. skautského oddílu. Celkově se nás sešlo 24 družin z okresu (11 chlapeckých a 13 dívčích). Museli jsme vedoucím dokázat, že se nejen vyznáme v mapě, když jsme putovali na stanoviště s úkoly, ale že zdravovědu, rozdělávání ohně, stavění přístřešku, vyhledávání informací, řešení krizových situací a konkrétního úkolu, všímavost a orientaci v mapě máme v malíčku. Kromě toho se na každém stanovišti hodnotila spolupráce ve družině a chování. V cíli jsme se mohli posilnit gulášem, abychom zvládli další část závodu: tzv. brány (stanoviště, ale pro jednotlivce – každý má nějaké a body jednotlivců se sečtou do družiny). Vedoucí tedy zkoušeli, jak nám jde manuální zručnost, rostliny a zvířata, historie skautingu, všeobecné znalosti, dopravní značky nebo třeba i to, jak se umíme překonávat. A jak dopadlo snažení družin našeho lanškrounského střediska? Kategorie skautek:

1. místo: Vlaštovky

4.místo: Sojky

Kategorie skautů:

3. místo: Bobři

8. místo: Jestřábi

10. místo: Ostříži

Tři první družiny z každé kategorie postupují do krajského kola, které se uskuteční na konci května ve Velkém Poli.

Veronika Skalická

Štěpánka - 2.05.2015, 1. oddíl chlapecký