Krajské kolo SZ ve Vysokém Poli

Celkem tři hlídky z našeho střediska si zasloužily postup do krajského kola Svojsíkova závodu, který se konal pro této rok na Vysokém poli u Dětřichova, přesněji nás reprezentovaly dvě družiny z 37 .oddílu dívčího a jedna z 1. Oddílu chlapeckého. Celkem 16 hlídek (8 dívčích a 8 chlapeckých) z celého kraje se sjelo, aby změřilo své síly, důvtip a další zkušenosti a vlastnosti skautingem vštepované. Ovšem, než se dostanu k závodu samotnému tak musím zmínit, že již příjezd byl značně komplikovaný. Kluci z Jedničky si ráno moc příjemně popovídali s policií. Holky tento problém neměly, ale jedno auto, přijelo až po době určené pro prezenci a jenom díky ochotě hlavního organizátora mohly nastoupit do závodu. Po téměř směšně vyhlížejícím úvodním nástupu se mohlo začít závodit. Závod byl zajímavě organizovaný, před splněním stanoviště se vždy musela družina zapsat na centrálním stanovišti, aby nedocházelo k čekací době. Ale i navzdory špatným GPS souřadnicím, menší přeháňce a dalším drobným problémům, jsme všichni úspěšně závod dokončili. V modulu brány se zase plnili zapeklité úkoly, výměna duše na kolo či sestavit vysílačku a odvysílat zprávu, což (asi pro většinu) bylo překvapení doslova šokující. Na večer jsme měli připravený program na chatkách, jehož cílem bylo se seznámit s jinými účastníky závodu. Druhý den ráno se konala mše svatá pro zájemce, kterých se sešlo velké množství. Mše byla velmi poučná a záživná. Poté se konalo vyhlášení, po dlouhém a stresujícím čtení výsledků jsme se dozvěděli, že:
Bobři se umístili na 3. místě 303,5 bodů (bod za druhým místem)
Vlaštovky, které skončily 3. 362 bodů (půl bodu před čtvrtým místem) Sojky skončily na krásném 2. místě. 381 bodů

Pár postřehů od účastníků na závěr:

Za mne byli organizační hrůza, chaos v pravidlech, ale závod jsme si parádně užili, chtěl bych zvláště poděkovat Čiči, že s námi vydržela celé 4 hodiny na závodě…

Super nepřipravenost, prolínající se se super novými lidmi, poznatky

Jak jsme se dozvěděli z pravidel, cílem závodu není najít nejlepší družinu, ale umožnit setkání skautů a skautek z regionu. A to se povedlo.

Vypravěč

Štěpánka - 31.05.2015, 1. oddíl chlapecký