Vánoční besídka 1. dívčího

Tradice zavelela a tak jsme se 22. 12. teple oblékly, sbalily si batůžky a i přes mráz panující venku se vydaly přichystat jednu vánoční hostinu i zvířátkům ke krmelci.

Cestou především světlušky zabavilo prozkoumávání zamrzlých kaluží na cestě i v zoraném poli, a to i za cenu natlučených kolen a zablácených bot! Kromě ledu jsme potkaly také poslední zbytky sněhu a dokonce jeden traktor, takže nám putování rychle uteklo. Krmelec jsme naplnily senem a ověsily jablky a jinými pochoutkami pro zvířátka a stejně tak jsme ozdobily i kolem rostoucí stromy.

Potom jsme v kroužku zazpívaly zvířátkům pár koled a rychle se vydaly zpět do klubovny. Na zpáteční cestě nás zastihla pořádná vánice a tak jsme byly rády, když jsme se konečně mohly ohřát v klubovně u krbu. Čaj a cukroví od maminek a babiček přišly vhod, společně jsme se pobavily při promítání fotek a videa z akcí a z tábora a také jsme si vyzkoušely nějaké vánoční zvyky, jako například házení bačkorou nebo pouštění skořápkových lodiček.

A nakonec nastala nejvíce očekávaná chvíle – rozdávání dárečků. Klubovna byla plná krásné vánoční atmosféry, a když jsme večer odcházely z klubovny, každá jsme si jí kousek odnášela s sebou.

Káťa

Jája - 22.12.2012, 1. oddíl dívčí

Kalendář

Střediskové kolo Závodu vlčat a světlušek

Publikováno:28. 04.

V sobotu 28.04.2018 v okolí střediskové základny Zubrovka proběhne střediskové …

Tábor 37. oddíl – II.termín 14. – 29.7. 2018

Publikováno:14. 07.

Tábor 37. dívčího oddílu se uskuteční v termínu 14-29.7.2018.

Sponzoři »