Vánoční besídka 1. dívčího

Tradice zavelela a tak jsme se 22. 12. teple oblékly, sbalily si batůžky a i přes mráz panující venku se vydaly přichystat jednu vánoční hostinu i zvířátkům ke krmelci.

Cestou především světlušky zabavilo prozkoumávání zamrzlých kaluží na cestě i v zoraném poli, a to i za cenu natlučených kolen a zablácených bot! Kromě ledu jsme potkaly také poslední zbytky sněhu a dokonce jeden traktor, takže nám putování rychle uteklo. Krmelec jsme naplnily senem a ověsily jablky a jinými pochoutkami pro zvířátka a stejně tak jsme ozdobily i kolem rostoucí stromy.

Potom jsme v kroužku zazpívaly zvířátkům pár koled a rychle se vydaly zpět do klubovny. Na zpáteční cestě nás zastihla pořádná vánice a tak jsme byly rády, když jsme se konečně mohly ohřát v klubovně u krbu. Čaj a cukroví od maminek a babiček přišly vhod, společně jsme se pobavily při promítání fotek a videa z akcí a z tábora a také jsme si vyzkoušely nějaké vánoční zvyky, jako například házení bačkorou nebo pouštění skořápkových lodiček.

A nakonec nastala nejvíce očekávaná chvíle – rozdávání dárečků. Klubovna byla plná krásné vánoční atmosféry, a když jsme večer odcházely z klubovny, každá jsme si jí kousek odnášela s sebou.

Káťa

Jája - 22.12.2012, 1. oddíl dívčí

Kalendář

DEN SESTERSTVÍ V MINULOSTI

Publikováno:23. 02.

V sobotu 23. února 2019  světlušky, skautky, rannergs a vedoucí …

1. dívčí – Přespání v klubovně

Publikováno:01. 03.

Akce pro  Srnečky, Kopretinky, Plšíky.

Sponzoři »