Tábořiště

TÁBOŘIŠTĚ

Pohled na Kopretinovou louku z protějšího svahu. Naše tábořiště se nalézá na „Kopretinové louce“ u vesnice Tatenice, která leží asi 8 km od Lanškrouna. Louka je majetkem našeho střediska. Podél louky vede asfaltová cesta, po níž se dá bez problémů dostat do Tatenice, pokud máte offroada, tak i do Heřmanic a Cotkytle. Ani ne 100 m od louky protéká Hraniční potok, jenž odděluje Moravu od Čech (louka je na moravské straně). Tábořiště obklopují lesy, které se táhnout údolím potoka a zasahují až pod vrchol Lázku.

Přímo na louce stojí dřevěná kuchyň s jídelnou, které mimo tábor slouží jako sklad podsad a jiného podobného materiálu potřebného ke stavbě tábora (lavice do jídelny, kamna, totemy, nástěnky apod). Na horním okraji louky stojí srub, v němž jsou kamna, krb, sklípek a půda určená na spaní. Pro potřeby tábora ho lze ale použít jen v nejnutnějších případech. Vodu na tábořiště čerpáme z nedaleké studánky přímo do jídelny a do umývárky. S kvalitou vody není problém – podle zkušeností od roku 1991 – ovšem pro povolení tábora na hygieně podle stávajících pravidel není zcela vyhovující (pro bližší informace nás kontaktujte). Proto bereme pitnou vodu do barelu ve vesnici zdarma na smluveném místě. Kapacita tábora je maximálně 50 lidí (lépe 30 – 40) a lze zde postavit dva relativně oddělené tábory. Tábořiště nabízíme k pronájmu nebo k výměně.

AKTUÁLNĚ:

OBSAZENÍ TÁBOŘIŠTĚ NA ROK 2024

termínkdo
I. turnus

29.06.-13.07.2024

1. chlapecký oddíl + 1. dívčí oddíl, střediska Zubr a Dikobraz Lanškroun
II. turnus

13.07.-27.07.2024

37. dívčí oddíl, středisko Zubr a Dikobraz Lanškroun

III. turnus

27.07.-10.08.2024

Pathfinderů z Vojkovic
IV. turnus

10.08.-24.08.2023

skauti Leknín Heřmanův Městec

KDE HO NAJDETE:

Asi 2 km od vesnice Tatenice proti proudu Hraničního potoka. Na pravé straně od asfaltové cesty.
GPS souřadnice: 49°53’35.518″N, 16°41’2.034″E

CO ZDE NAJDETE:

Kuchyň s kamny a nádobím, jídelnu pro 40 lidí. V kuchyni je k dispozici malá plynová lednice.  Pro nabíjení menších spotřebičů je k dispozici přenosná nabíjecí stanice napájená solárním panelem.   Užitková voda je přivedena do umývárky a do kuchyně hadicí z nedaleké studánky. Pitná voda je potřeba dovážet z obce Tatenice či od skautské klubovny v Lanškrouně.  Toalety jsou dřevěné kadibudky.  Společně s tábořištěm zapůjčujeme základní  nářadí.

KAPACITA TÁBOŘIŠTĚ:

Maximálně 50 osob. Doporučujeme pro 30 – 40 osob.

ZAPŮJČENÍ TÁBOŘIŠTĚ:

Cena pro skauty: 50,–Kč/osoba/den (min. 1500,–Kč na den)
Cena pro neskauty: 60,– Kč/osoba/den (min. 1800,– Kč na den)
Ostatní: v předstihu se platí nevratná záloha, která se v případě bezproblémového nájmu započte do celkové ceny

DALŠÍ:

V případě, že pořádáte poslední tábor v sezóně, požadujeme pomoc při bourání a úklidu tábořiště.

KONTAKT:

e-mail: taboriste@skaut-lanskroun.cz