Oslava 100 let českého skautingu a posvěcení vlajky

Dokážete si představit, že budete žít celé století? Českému skautingu se to podařilo. V letošním roce slaví 100 let od svého založení. V neděli 29. dubna 2012 skauti v krojích zaplnili kostel sv. Václava. Společně s místními farníky a starostkou města Lanškrouna Mgr. Stanislavou Švarcovou jsme oslavili svátek svého patrona svatého Jiří. Během obřadu nám P. Zbigniew Czendlik také požehnal novou střediskovou vlajku. Lanškrounské středisko Zubr a Dikobraz se tak připojilo k celostátním oslavám sto let existence skautského hnutí. Asi ani sám A. B. Svojsík netušil, když v roce 1911–12 český skauting zakládal, že tento ideál přežije, i když ne vždy bez obtíží, celé století. Děkujeme všem příznivcům za jejich přízeň.

Ludmila Poláková

Autíčko - 29.04.2012, Kronika