Závod skautských hlídek v Dolní Dobrouči

Letos se závodů účastnilo velké množství družin (přes 30), tedy velká konkurence. Za skauty z 31. oddílu nastoupily celkem tři družiny. Ve dvou z nich byly i holky. Závod začal kolem 9 hodiny a naše hlídky šli nejdříve na stanoviště ohně. Později vyrazili i na samotný závod. Zde je čekaly disciplíny jako, předávání a vyhledávání informací, kimovka, poznávání rostlin, vaření, zeměpis, překvapení, stavba stanu z celt, doprava a dopravní značky či střelba ze vzduchovky. Když družiny absolvovaly trať, vedoucí si ji také v klidu prošli. Po samotném závodě, který družinky absolvovaly s různými výsledky, ale s nadšením jsme čekali na vyhlášení a zahráli si zatím čórkovanou. Samotné vyhlášení vzhledem k počtu družin probíhalo svižně. Ceny dostalo prvních pět hlídek. Naším nejlepším výsledkem bylo 3. místo družinky ve složení Vojta Horák, Bedřich Smolák a Míša Gregorová. Na krásném 6. místě se pak umístili Filip Gregora, Honza Hajzler a Lukáš Gregora. Naše třetí hlídka Martin Říha, Vojta Skalický a Rita Smoláková se umístili o něco dál. Po závodech jsme už jen zamířili domů.

Tlampač

Tom - 15.10.2016, 31. oddíl skautů